Barcelona meeting point 209 horario de onibus
Beth tweddle and dan whiston dating

16,  · Gezim Cela & Nertila Koka – Cel Si Gonxhe Dashuria. By. naishte - ober 16, . 592. 0. Erdha tek ty, me drite ne sy. Asnje fjal’ s’fola une, zemrat ane aq shume. Zambake te bardhe, celi per ne, kjo dashuri, e re. Jo s’e harroj, me mall kujtoj. lulja osh: Lulezoj, zemra osh: Dashuroj. Si deti i gjere, kendoj. Home Tags Gezim Cela & Nertila Koka – Cel Si Gonxhe Dashuria. Tag: Gezim Cela & Nertila Koka – Cel Si Gonxhe Dashuria. Gezim Cela & Nertila Koka – Cel Si Gonxhe Dashuria. naishte-ober 16, 0. Mëso nga e djeshmja, jeto për të sotmen, shpreso për të ardhmen! Contact us: [email protected] Gezim Cela & Nertila Koka - Cel si Gonxhe Dashuria. nga Albatros prej 25/7/2009, 20:57. Kur Nertila Koka këndonte, shumë prindër u vendosën emrin e saj foshnjave femra të lindura në ato vite. Një vajzë e bukur dhe me një zë të ëmbël ajo u bë shumë shpejt një nga këngëtaret më të dashura të publikut. Nertila e nisi karrierën e saj në moshën 17-vjeçare, moshë në të . Ajo është një pasuri e rrallë, një esar që Nertila Koka e ka zbuluar brenda vetes, të dashurve dhe miqve, duke mbajtur në duar gji ë dashurinë e botës. Jeta është sa e bukur, por dhe e vështirë, por nëse ka diçka që unë dua t’i lë vajzave të mia, qoftë si person publik, apo si mamaja e tyre, është dashuria. Feb 16,  · Çel Si Gonxhe Dashuria. Gëzim Çela. Nertila Koka Historia E Muzikës Së Lehtë Shqiptare, 1962 - , Vol. 6 ℗ Broken Audio AL / RTSH Released on: -02-14 Auto-generated by YouTube. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka rin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën Cel Si Gonxhe Dashuria. Në s 1986, Nertila Koka merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1986 me këngët Mes Njerëzve Zemërmirë dhe Nje Lule Pranvere. Teksti i këngës 'Cel Si Gonxhe Dashuria' nga Gezim Cela & Nertila Koka. Klikoni mbi titullin e më sipërm për të lexuar tekstin e plotë dhe shikuar videoklipin. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në disa filma: Telefoni i një mëngjesi (1987) si Lira, Duaje emrin tënd (1984) si Bora, Apasionata (1983) si motra e Arturit etj. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka rin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën Cel Si Gonxhe Dashuria. Scopri Çel Si Gonxhe Dashuria di Gëzim Çela and Nertila Koka su Amazon Music. Ascolta senza pubblicità oppure acquista CD e MP3 adesso su Amazon.it. 28,  · Po atë vit, në Festivalin e Këngës në Radio-Televizionin shqiptar kënga që ajo këndoi me Gëzim Çelën Çel si gonxhe dashuria mori çmimin e parë. Një vit më pas nuk do t’i mungonte përsëri skenave të kompeticioneve muzikore duke rë një çmim të dytë në festivalin e pranverës. Nertila Koka, e lindur me brezin e vitit 1966 në Tiranë, një këngëtare, mjaft e njohur shqiptare. Kur Nertila Koka këndonte, shumë prindër u vendosën emrin e saj foshnjave femra të lindura në ato vite. Një vajzë e bukur dhe me një zë të ëmbël ajo u bë shumë shpejt një nga këngëtaret më të [ ]. Feb 14,  · Check out Çel Si Gonxhe Dashuria by Gëzim Çela and Nertila Koka on Amazon Music. Stream ad-free or purchase CD's and MP3s now on Amazon.com. Gezim Cela & Nertila Koka - Cel si Gonxhe Dashuria Kenge e kenduar ne vitin 1985 Upload-ur me kerkesen e shume degjuesve Youtube Muzika - Vladimir Kotani Teksti - Arben Duka Kendojne - Gezim Cela & Nerti. 28,  · Ne Festivalet e Pranveres te v. 1983 fitoj nje Cmim te dyte me kengen e kompozuar te Vladimir Kotanit dhe me tekst te Arben Dukes Nje lule pranvere Pra e fillon pjese rjen ne Festivalet e RTSH-se qe ne v. 1984 se bashku me Gezim Cela-n në Festivali i 23-të me këngën Cel si gonxhe dashuria ku fiton cmimin e 1-re. Ent ken Sie Çel Si Gonxhe Dashuria von Gëzim Çela and Nertila Koka bei Amazon Music. Werbefrei streamen oder als CD und MP3 kaufen bei Amazon.de. 09, 20  · Nertila Koka lindi në Tiranë në vitin 1966. Dalja e parë në skenën muzikore ishte në Koncertin e Pranverës të vitit 1984, kur ajo ishte 17 vjeçe. Veç muzikës, ajo ka luajtur edhe si . Biografi. Koka studerade vid Universiteti i Arteve (då Akademia i Arteve) i Tirana där hon examinerades år 1989. 1984 vann hon den prestigefulla musiktävlingen Festivali i Këngës för första gången. Hon tävlade i en duett med Gëzim Çela och med låten Çel si gonxhe dashuria. Två år senare deltog hon med låten Dy gëzime në një ditë, komponerad av David Tukiçi och med. Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. lindur në vitin 1966 në Tiranë. Në Dhjetor 1984, Gëzim Çela & Nertila Koka rin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën Çel si gonxhe dashuria. Në Dhjetor 1986, Nertila Koka merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën Dy gëzime në një ditë. Nertila Koka zëri që nuk harrohet. 21 Gusht, - 2:30 pm. Po atë vit, në Festivalin e Këngës në Radio-Televizionin shqiptar kënga që ajo këndoi me Gëzim Çelën Çel si gonxhe dashuria. Në Festivalin e 23-të, unë isha këngëtar i parë i këngës 'Çel si gonxhe dashuria', ndërsa Nertila Koka dhe Gëzim Çela ishin dublantë. Kur kënga u shpall si fituese e çmimit të parë, organizatorët irrën për ta prezantuar këngën Nertilën dhe Gëzimin, kurse mua nuk më . Nertila Koka, e lindur me brezin e vitit 1966 në Tiranë, një këngëtare, mjaft e njohur shqiptare. Kur Nertila Koka këndonte, shumë prindër u vendosën emrin e saj foshnjave femra të lindura në ato vite. Një vajzë e bukur dhe me një zë të ëmbël ajo u bë shumë shpejt një nga këngëtaret më të. Découvrez Çel Si Gonxhe Dashuria de Gëzim Çela and Nertila Koka sur Amazon Music. Écoutez de la musique en streaming sans publicité ou achetez des CDs et MP3 maintenant sur Amazon.fr. Ne Festivalet e Pranveres te v. 1983 fitoj nje Cmim te dyte me kengen e kompozuar te Vladimir Kotanit dhe me tekst te Arben Dukes Nje lule pranvere Pra e fillon pjese rjen ne Festivalet e RTSH-se qe ne v. 1984 se bashku me Gezim Cela-n në Festivali i 23-të me këngën Cel si gonxhe dashuria. Vazhdojne këngët me tematikë për Partinë, punën, revolucionin etj., por në fund, si vazhdim i festivalit te meparshem, fiton një këngë për dashurinë. Fillon të ndihet një erë e re. Kënga fituese Çel si gonxhe dashuria , kënduar nga dueti Nertila Koka-Gëzim Çela dhe përsëritur nga Bashkim Alibali. [B Em E A D G Am] Chords for Gezim Cela & Nertila Koka - Cel si Gonxhe Dashuria wi capo transposer, play along wi guitar, piano, ukulele & mandolin. Nertila Koka - (ur.1966 w Tiranie) - albańska aktorka i piosenkarka.. Życiorys. Uczyła się w klasie wokalnej liceum artystycznego Jordan Misja w Tiranie, a następnie studiowała w Akademii Sztuk, którą ukończyła w 1989.. W wieku 17 lat zadebiutowała na scenie, śpiewając na Festiwalu Wiosny, organizowanym w Tiranie dla młodych wokalistów. Në vazhdim gjeni këngën fituese të Festivalit të 23-të të Këngës në RTSH (1984), Çel si gonxhe dashuria , kënduar nga dueti Nertila Koka–Gëzim Çela dhe përsëritur nga Bashkim Alibali. Muzika: Vladimir Kotani, teksti: Arben Duka. Erdha tek ty, me dritë në sy. Asnjë fjal’ s’fola unë. Nertila Koka, Category: Artist, Singles: DY GEZIME NE NJE DITE, Top Tracks: Sagapo, Të Dua, Perherë Me Ty, Çel Si Gonxhe Dashuria, Të Vranë Moj Dashuri, Dy. Më pa vëllai sot me një djalë se pse u skuqa, s’e di kur të më pyesë sonte në darkë ç’ti em unë vallë atij . ! Natyrisht e vargjet e nje kenge te njohur te kenduar nga kengetarja dhe aktorja Nertila Koka. Buzëqeshja e saj shkrihej në ajër, një lumturi e parrëfyer shpërhapej [ ]. VIDEO: Nertila Koka & Gëzim Çela: Çel si gonxhe dashuria. Related Videos. 3:26. Nertila Koka zëri që nuk harrohet. Posted on 21 Gusht, 21 Gusht, by Kult Plus. Po atë vit, në Festivalin e Këngës në Radio-Televizionin shqiptar kënga që ajo këndoi me Gëzim Çelën Çel si gonxhe dashuria mori çmimin e parë. Festivali 23 - Cel si gonxhe dashuria muzika Vladimir Kotani, teksti Arben Duka, kenduar nga dueti Nertila Koka e Gezim Cela dhe Bashkim Alibali. Festivali 24 - Ne moshen e rinise muzika Vladimir Kotani, teksti Arben Duka, kenduar nga Parashqevi Simaku (kenget nuk perseriten me duke filluar nga ky . Nertila Koka. 4,596 likes. 41 talking about. Kengetare dhe aktore shqiptare. por afirmimi i saj do të jetë në Festivalin e 23-të të Këngës ku ajo me këngën Çel si gonxhe dashuria e kënduar në duet me këngëtarin Gëzim Çela do të ri Çmimin e Parë. Do të vazhdonin Çmimet te tjera,kështu në Festivalin e 25. Nertila Koka lyrics wi translations: S'agapo - Të Dua. Σ'αγαπώ - Të Dua, Dy gëzime në një ditë, Emri I Studentit Deutsch English Español Français Hungarian Italiano Nederlands Polski Português (Brasil) Română Svenska Türkçe Ελληνικά Български Русский Српски العربية 日本語 한국어. Gezim Cela & Nertila Koka - Cel si Gonxhe Dashuria. Kenge e kenduar ne vitin 1985 Upload-ur me kerkesen e shume degjuesve Youtube Muzika - Vladimir Kotani Teksti - Arben Duka Kendojne - Gezim Cela & Nertila Koka. Nertila Koka & David Tukiqi. Nertila Koka. Nertila Koka. 69. Çel Si Gonxhe Dashuria. Çel Si Gonxhe Dashuria. Gezim Cela & Nertila Koka. Gezim Cela & Nertila Koka. 40. Nje Lule Pranevere. Nje Lule Pranevere. Nertila Koka. Nertila Koka. 31. Të Vranë Moj Dashuri. Të Vranë Moj Dashuri. Viktor Tahiraj & Nertila Koka. Çel Si Gonxhe Dashuria. Gezim Cela, Nertila Koka. 17. 3:02 PREVIEW Të Përshëndes Atdheu Im. Gaqo Çako. 1. Çel si gonxhe dashuria - Fest 23-të i këngës 1984 Rtsh - N. Koka & G. Çela 2. Në moshën e rinisë - Fest 24 RTSH - 1985 - Parashqevi Simaku 3. Kur e humba një dashuri- Fest i 33-të i këngës 1993 RTSH - Manjola Nallbani. [Dm E D A G Am Gm F Bb Ebm Eb B Abm] Chords for Nertila Koka & David Tukici - Sagapo te dua (video) wi capo transposer, play along wi guitar, piano, ukulele & mandolin. Nertila Koka. 4 761 J’aime. en parlent. Kengetare dhe aktore shqiptare. (Faqe jo-zyrtare) të Vladimr Kotanit, por afirmimi i saj do të jetë në Festivalin e 23-të të Këngës ku ajo me këngën Çel si gonxhe dashuria e kënduar në duet me këngëtarin Gëzim Çela do të ri Çmimin e Parë. Do të vazhdonin Çmimet te. Gëzim Çela, Category: Artist, Top Tracks: Çel Si Gonxhe Dashuria, Mon ly Listeners: 97, Where People Listen: Toronto, Milan, Stockholm, Montreal, e Bronx We and our partners use cookies to personalize your experience, to show you ads based on your interests, and for measurement and analytics purposes.

Chit chat interview petronas malaysia